Haft krzyżykowy to moja pasja... uwielbiam wyszywać. Inne rękodzieło też nie jest mi obce... zabawy z filcem, decoupage, quilling. Oprócz tego lubię dobrą książkę, gotowanie,wędrówki z aparatem oraz słuchać, oglądać i podziwiać mojego idola - RW
RSS
czwartek, 30 maja 2013

... i chyba przedostatnia :) bo czas mnie bardzo goni, po weekendzie obraz ma trafić w ręce przyszłego właściciela. Mam więc cztery dni przed sobą, by zapełnić aktualna lukę krzyżykami. Jak się sprężę to się uda... nawet jeśli miałabym po nocy ślęczeć hihi ;) Ramkę już zakupiłam, do tego passe partout w kolorze kości słoniowej... będzie się wszystko razem pięknie prezentować, już doczekać się nie mogę efektu końcowego po praniu, krochmaleniu, prasowaniu i oprawieniu :) 

Stan na chwilę obecną  (przepraszam za jakość zdjęcia, ale robione w biegu)

Miłego długiego weekendu Wszystkim życzę :) 

 

10:18, karolina1408
Link Komentarze (1) »
niedziela, 26 maja 2013

Z tej okazji powstała pierwsza w moim życiu broszka. Ja osobiście jestem zadowolona z efektu, ale to nie mnie ma się podobać, a mojej Najukochańszej Mamusi :) Tym drobiazgiem stworzonym z sercem chcę podziękować Jej za wszystko co dla mnie zrobiła i co nadal robi, za wychowanie, za wpojone mi zasady, za wsparcie, za cierpliwość, za to że znosi moje humory ;) a przede wszystkim za Jej wielkie serce i miłość... 

KOCHAM CIĘ MAMUSIU! :)

 

 

 

 

Tagi: inne
12:39, karolina1408
Link Komentarze (1) »
niedziela, 19 maja 2013

Dziś kolejna dosłona jesiennego projektu. Przez jedenaście dni od ostatniego wpisu mocno pracowałam nad obrazem i efekty są, ale wciąż jestem w lesie hihihi ;) Haftując tę jesień bardzo już tęsknię za tą porą roku, ponieważ wiosna daje mi już w kość. Wszędzie te cholerne pyłki, które mnie niestety bardzo uczulają :( Ale najgorszy sezon przede mną... lato!!! I jego pylące, wszędobylskie trawy... Masakra normalnie. Dlatego od 2 lat pokochałam bardzo jesień i zimę :) Wracając do tematu, na kanwie pojawiła się już prawie cała rzeka... myślę, że uda mi się na dniach ją dokończyć i zabrać się za ostatni etap wyszywania czyli zalesienie prawego brzegu ;) 

Oto stan dzisiejszy:

 

 

Miłej niedzieli wszystkim życzę :)

11:31, karolina1408
Link Komentarze (1) »
środa, 08 maja 2013

Wreszcie udało mi się obfocić obecny stan mojej Jesieni :) Specjalnie zdjęłam haft z tamborka, żeby pokazać Wam go w całej okazałości. Niestety jest dość pomięty i przybrudzony od ciągłego miętoszenia w łapkach przy zmianach położenia tamborka, ale to chyba normalne przy tak sporych projektach... też tak macie czy tylko ja jestem takim wyjątkiem? ;)

Tak prezentuje się na dzień dzisiejszy:

 

Zbliżenie na część, w której widać efekt pierwszego i drugiego planu. Pierwszy plan (z lewej) wyszywany dwiema nitkami, a dalszy plan (z prawej) wyszywany jedną nitką. W całości tworzy niesamowity efekt, prawie 3D ;)

 

Zmykam do igły i niteczek :) 

11:56, karolina1408
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 06 maja 2013

W pierwszym wpisie pokażę Wam nad czym pracuję od pewnego czasu. Będzie to prezent dla pewnego wspaniałego Człowieka, który bardzo mi pomógł "naprawiając" mój kręgosłup i stawiając na nogi. W ten sposób chcę odwdzięczyć się za wszystko co dla mnie zrobił i robi nadal :) Na kanwie rośnie pomału jesienny widok o wymiarach 185 x 220 krzyżyków, kanwa nr 18, muliny Madeira w 45 kolorach. Obecnie jest już więcej, ale jeszcze nie robiłam zdjęć, więc zaprezentuję w skrócie etapy dotychczasowego powstawania :)

 

 

Zapraszam na kolejne odsłony mojego projektu :) 

12:23, karolina1408
Link Komentarze (6) »
sobota, 04 maja 2013

Witam. W dniu dzisiejszym postanowiłam założyć blog o tym co mnie interesuje i co pasjonuje, co robię w wolnych chwilach i nie tylko. 

Już kiedyś prowadziłam taki dziennik w sieci, ale zaniechałam... brakło jakoś zapału i pomysłów. Teraz postanowiłam podjąć drugą próbę, oby bardziej udaną niż poprzednia ;)

Pozdrawiam serdecznie 

Lola :) 

Tagi: inne
16:03, karolina1408
Link Komentarze (3) »
Kopiowanie narusza prawa autorskie i jest karalne.