Haft krzyżykowy to moja pasja... uwielbiam wyszywać. Inne rękodzieło też nie jest mi obce... zabawy z filcem, decoupage, quilling. Oprócz tego lubię dobrą książkę, gotowanie,wędrówki z aparatem oraz słuchać, oglądać i podziwiać mojego idola - RW
RSS
wtorek, 24 grudnia 2013

W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
jak Trzej Królowie z dary swymi,
staną cicho za Twoim progiem,
by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie...

 

Zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Narodzenia Pańskiego! 

 

 

13:10, karolina1408
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 09 grudnia 2013

W zeszłym roku, gdy pewna wredna choroba przykuła mnie na 2 miesiące do łóżka, zabijałam czas m. in. haftowaniem. Powstały różne drobiazgi, które powędrowały później do bliskich i do znajomych. Ale jeden się uchował i spoczął na dnie pudełka z kanwami. Nie miałam pomysłu co z nim zrobić, aż wreszcie doczekał się swojej chwili. Wydobyłam ostatnio reniferka zrobionego na lnie i przerobiłam na zawieszkę (kolejną do kolekcji). Musiał nabrać mocy urzędowej przez cały rok, dojrzeć by stać się ozdobą na tegoroczne święta ;)

Przedstawiam Wam Rudolfa. 

 

 

 

 

09:53, karolina1408
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 grudnia 2013

Ale się wkręciłam na maksa :) Przepadłam totalnie. Jakby mi było mało metod rękodzieła, postanowiłam spróbować Quillingu czyli zwijania papieru :) Ta technika podoba mi się od niedawna, przeglądając internet odjęło mi mowę jakie cuda można w ten sposób zrobić... normalnie głowa mała. Jako zwolenniczka rękodzieła wszelakiego postanowiłam spróbować swoich sił i w tej dziedzinie. Efekty są następujące: powstały trzy duże śnieżynki do zawieszenia w oknie.

 

 

 

 

 

 

 

Zrobiłam również kartki z życzeniami świątecznymi tą techniką, ale o tym w kolejnym poście :)

17:06, karolina1408
Link Dodaj komentarz »

Boże Narodzenie zbliża się już wielkimi krokami, więc ja wpadłam w szał rękodzieła na tę okazję. Dziś zaprezentuję kwiat Poisencji, który zrobiłam z myślą o mojej małej choince. Ozdobi on czubek drzewka. Moja Poisencja została wykonana z filcu w arkuszach, kilkunastu złotych koralików i czerwonego brokatu dla ozdoby. Aby nie była zbyt miękka i giętka, spryskałam ją lakierem do włosów i odpowiednio uformowałam. Posłodze sobie troszkę i powiem, że jest jak żywa :P

 

 

 

 

16:45, karolina1408
Link Dodaj komentarz »

Z okazji urodzin mojej Mamy powstał dziś taki mały uroczy bukiet do zjedzenia :) Już kiedyś zainspirowana zdjęciami takich cudeniek gdzieś w sieci, postanowiłam sama spróbować taki wykonać. Nie jest idealny, bo pierwszy w moim życiu, ale mnie bardzo się podoba :) Trochę Mieszanki Krakowskiej i kilka saszetek Nescafe Gold osłodzą ponure i zimne dni.

 

 

 

 

 

16:33, karolina1408
Link Dodaj komentarz »
Kopiowanie narusza prawa autorskie i jest karalne.